Под ръководството на новия си треньор Винченцо Монтела Севиля записа трета поредна загуба в Примера дивисион. Андалусци паднаха с 0:1 при визитата си на Алавес в среща от 19-ия кръг на испанския елит.

През първата част играта на “Мендисороса” бе равностойна и без кой знае колко положения за гол пред двете врати. Фернандо Пачеко спаси удар на Евер Банега още в четвъртата минута и това бе най-чистата ситуация в актива на гостите. Домакините пък разчитаха предимно на центрирания, но без резултат.

След почивката Ману Гарсия (52) вкара единствения гол в мача след пас на Мунир Ел Хадади. Играчите на Винченцо Монтела тръгнаха в атака да търсят изравнителен гол, но домакините имаха шанс да удвоят аванса си в 63-ата минута, когато новото им попълнение Джон Гуидети обаче пропусна. В 81-ата минута Нолито имаше шанс да изравни, но след шута му топката премина на сантиметри покрай гредата. Три минути след това баските останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Рубен Дуарте. Минута по-късно Уисам Бен Йедер прати топката от външната страна на мрежата и също не успя да изравни.

Така Севиля остава без успех вече четири поредни кръга, печелейки само точка в тях и са шести с 29 точки. Алавес записа шеста победа за сезона и напусна зоната на изпадащите, заемайки 17-а позиция с 18 точки.