Севиля сложи край на трите си поредни загуби в испанския елит, побеждавайки гостуващия Реал Сосиедад с 5:2 в среща от 27-ия кръг на Примера дивисион.

Уисам Бен Йедер (48, 58, 61) се отличи с хеттрик в мрежата на Херонимо Рули, а преди него се бе разписал Пабло Сарабия (25) след пас на Куинси Промес. Микел Оярсабал (28, 77-дузпа) пък бе авторът на двете попадения за баските от Сан Себастиан след подаване на Микел Мерино, а през втората част в 69-ата минута си вкара и автогол.

След успеха си Севиля е шести с 40 точки, изоставайки с 1 точка от петия Алавес. Реал Сосиедад е девети с 35 точки.

В друг мач от кръга Виляреал спечели с 2:0 при визитата си срещу Леванте. В третата минута след редовните 90 Робер си отбеляза автогол, а три по-късно Самуел Чуквуезе подсигури успеха на гостите. Така "жълтата подводница" излезе 17-и с 26 точки и е над опасната зона, изпреварвайки с 1 точка Селта. Леванте е 15-и с 30 точки.