Севиля загря за визитата си на Барселона в следващия кръг с убедителна домакинска победа 5:1 над опашкаря Алмерия в среща от междинния седми кръг на Ла Лига.

Домакините излязоха напред в резултата след едва седем минути игра. Люик Баде засече центриране от корнер, Луиш Максимилиано успя да избие, но Юсеф Ен Несири направи добавка за 1:0. Минута по-късно Доди Лукебакио направи страхотен индивидуален пробив и с хубав удар се разписа за 2:0.

В 38-ата минута Сусо бе забравен от защитата на Алмерия и с удар от средна дистанция в горния десен ъгъл покачи на 3:0.

Севиля не спря да атакува и отбеляза четвърто попадение в 51-вата минута. Адриа Педроса намери Ерик Ламела, който изстреля топката неспасяемо във вратата на безпомощния Максимилиано за 4:0.

Алмерия реализира почетно попадение 20 минути след това, след като Луис Хавиер Суарес изпълни точно дузпа. В добавеното време на срещата появилият се секунди преди това Кике Салас оформи крайното 5:1 с хубав диагонален удар към горния ляв ъгъл.

След успеха си андалусийци са 11-и във временното класиране с актив от 7 точки. Алмерия е на последното 20-о място с 2 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!