Севиля надви у дома регионалния съперник Гранада с 2:1 в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига и записа пета поредна победа, с която остава в борбата за титлата този сезон. Тимът на Хулен Лопетеги е четвърти, на три точки от лидера Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко, и на една зад Барселона и Реал (Мадрид).

Иван Ракитич (16-дузпа) даде преднина на Севиля. Максим Гоналон извърши нарушение и главният съдия посочи бялата точка. Последваха пропуски на Люк де Йонг и Сусо, а Лукас Окампос (53) удвои аванса на домакините след асистенция на Папу Гомес.

Минута преди изтичането на редовното време след намеса на ВАР Гранада получи дузпа за игра с ръка на Маркос Акуня, а опитният Роберто Солдадо (90-дузпа) реализира от бялата точка и оформи крайния резултат.

По същото време в друг мач от кръга Селта победи Осасуна с 2:1 и излезе на девета позиция с 41 точки, задминавайки с точна днешния си съперник от Памплона.