Шампионът Атлетико (Мадрид) победи с мъка гостуващия Еспаньол с 2:1 в мач от 32-ия кръг на испанската Ла Лига и запази четвъртата си позиция.

След първа част без попадения Яник Ферейра Караско (52) изведе домакините напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Матеус Куня. В 71-ата минута Жофри Кондогбия бе изгонен с втори жълт и червен картон, за да останат "дюшекчиите" в намален състав. След това Раул де Томас (74) изравни за „папагалчетата“, които бяха на път да измъкнат точка на „Уанда Метрополитано“.

В последните секунди от добавеното време Яник Ферейра Караско (90+10-дузпа) бе точен от бялата точка и донесе успеха на „дюшекчиите“.

Така Атлетико се изравни по точки с Барселона и Севиля, като и трите тима имат по 60 в актива си, но каталунците и андалусийците още не са изиграли срещите си от кръга и все още заемат съответно втора и трета позиция. Еспаньол е 11-и с 39 точки.

В друг мач от кръга по-рано през деня Гранада загуби с 1:4 у дома от Леванте.