Шампионът Атлетико (Мадрид) спечели с 2:1 след обрат при визитата си на Хетафе в мач от шестия кръг на испанската Ла Лига и се изкачи на върха във временното класиране.

"Дюшекчиите" губеха в резултата до 78-ата минута, след като през първата част Стефан Митрович (45) даде превес на домакините от едноименното мадридско предградие Хетафе, възползвайки се от пас на Максимович.

Карлес Аленя бе изгонен с директен червен картон в 74-ата минута след шпагат в краката на съперник и домакините останаха в намален състав. Играчите на Диего Симеоне се възползваха от числения превес на терена и обърнаха резултата чрез Луис Суарес (78, 90) след асистенции на Ермосо и Върсалко.

След успеха си Атлетико излезе на първата позиция с 14 точки и една повече от градския съперник Реал, който е с мач по-малко, докато Хетафе остава предпоследен без нито една спечелена точка.