ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Реал (Мадрид) победи Барселона с 4:0 като гост на "Камп Ноу" един от най-чаканите мачове в Европа от 1/2-финалите за Купата на Краля на Испания. В герой за победителите се превърна французинът Карим Бензема, отбелязал три гола за своя тим.

"Белите" се класираха за финала въпреки загубата с 0:1 у дома в първия мач. Реал прекъсва серия от три поредни загуби от Барселона от началото на годината и в спора за трофея ще срещне Осасуна, справил се след 1:0 и 1:1 срещу Атлетик (Билбао).

Двубоят започна с претенции за дузпа от страна на домакините за игра с ръка на Давид Алаба в третата минута на мача. Реферът обаче подмина ситуацията.

Барса бе близо до много близо до откриването на резултата в 10-ата минута, но ударът на Сержи Роберто бе избит от голлинията.

Две минути по-късно отбраната на каталунците не се намеси добре след центриране на Родриго отдясно, но Араухо все пак успя да изчисти топката пред погледа на връхлитащия Винисиус.

Последваха няколко опасности пред двете врати, а Рафиня и Родриго бяха най-близо до попадение, но вратарите на съперника се справиха без проблем.

Малко преди да изтече половин час игра Гави от Барселона и Винисиус от Реал се спречкаха, но бързата намеса на съотборници предотврати бой. Реферът пък им показа жълти картони, за да пресече подобно поведение до края на срещата.

Карим Бензема имаше две възможности за гол между 33-ата и 39-ата минута, но при първата ударът му от малък ъгъл бе спасен, а при втората не достигна до подаването на Винисиус.

Левандовски пропусна от чиста позиция в 45-ата минута, а при последвалата контраатака Реал стигна до гол. Винисиус Жуниор получи топката около точката за изпълнение на дузпа, поведе си я и насочи към вратата. Жул Кунде опита да я спре на голлинията, но Бензема притича и я заби в мрежата за 1:0. Голът обаче бе записан на името на бразилеца.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Само пет минути след почивката Реал (Мадрид) стигна до втори гол. Лука Модрич намери Бензема на границата на наказателното поле и той вкара топката във вратата с прецизен удар за 2:0.

Последваха силни минути за Барса, но в 58-ата кошмарът се завърна и Франк Кесие събори Винисиус в наказателното поле, а реферът отсъди дузпа. Карин Бензема застана зад топката и не сбърка - 3:0.

Четвърт час преди края Реал можеше да вкара четвърти гол, но Бензема стреля покрай гредата, а удар на Марко Асенсио бе спасен.

Четвърто попадение във вратата на Барса все пак падна, а негов автор бе реализиралият останалите три - Карим Бензема. Французинът получи пас от Винисиус и направи 4:0 в 81-ата минута.

В последните минути на срещата се стигна до напрежение между Роналд Араухо и Винисиус, но страстите бързо бяха охладени.

Въпреки изразителния резултат загубата не е рекордна в историята между двата гранда. Реал има победа с 11:1 през 1943 година и една с 8:2 през 1935 година, докато рекордът на Барса с 7:2 през 1950-а.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (МАДРИД) 0:4
0:1 Винисиус Жуниор (45') , 0:2 Карим Бензема (50'), 0;3 Карим Бензема (58' дузпа), 0:4 Карим Бензема (81')

БарселонаБАРСЕЛОНА: 1. Марк-Андре тер Стеген – 23. Жул Кунде, 17. Маркос Алонсо, 4. Роналд Араухо, 28. Алехандро Балде – 5. Серхио Бускетс, 19. Франк Кесие, 20. Сержи Роберто – 30. Гави, 9. Роберт Левандовски, 22. Рафиня
Резерви: 13. Иняки Пеня, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 18. Жорди Алба, 24. Ерик Гарсия, 32. Пабло Торе, Арнау Тенас, Анхел Аларкон, Естанис, Алейш Гаридо
Треньор: Шави

Реал МадридРЕАЛ (МАДРИД): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 12. Едуардо Камавинга – 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 15. Федерико Валверде – 21. Родриго, 9. Карим Бензема (К), 20. Винисиус
Резерви: 13. Андрий Лунин, 26. Луис Лопес, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 24. Мариано Диас
Треньор: Карло Анчелоти

Съдия: Хосе Луис Мунуера Монтеро
Стадион: "Камп Ноу", Барселона