Реал (Мадрид) записа срамна загуба в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион, като падна с 0:1 като гост на Райо Валекано.

Предпоследният в класирането отмъкна трите точки с попадение на Ембарба от дузпа в 23-ата минута, а за целия мач звездите на Реал имаха едва три точни удара. Все пак попадение на Мариано беше отменено в 39-ата минута заради засада, а в 73-ата Брахим Диас поиска дузпа за фаул в наказателното поле, но след ВАР реферът реши да не посочва бялата точка.

Треньорът на "белите" Зинедин Зидан не можеше да разчита на контузените Серхио Рамос и Карим Бензема, което видимо се отрази на играта на тима му.

Загубата е десета за Реал от началото на сезона и идва само ден след шампионската титла наввечния съперник Барселона, който води с 18 точки на мадридчани три кръга преди края.