Бетис и Севиля сътвориха истинско голово шоу за равенството 2:2 в градското дерби помежду им от предпоследния 37-и кръг на испанската Примера дивисион. Домакините поведоха на своя „Бенито Виямарин” след гол на Марк Бартра (5), разписал се след асистенция на Хоакин. След почивката гостите направиха обрат чрез Уисам Бен Йедер (57) и Симон Кяер (79), асистирали ли си един на друг. Лорен Морон (81) оформи крайния резултат, след който Бетис отстъпи на шеста позиция с 60 точки, а Севиля остана седми с 55 точки. И двата тима обаче са сигурни учасстници в Лига Европа, след като осмият Хетафе е с 52 точки и няма шанс да измести севилци.

Виляреал спечели убедително с 4:2 при визитата си на изпадналия Депортиво (Ла Коруня) и си осигури участие в турнира Лига Европа следващия сезон. Саму Кастийехо (2, 45) и Тригуерос (31) се разписаха за „жълтата подводница” преди почивката, а Пабло Форналс даде две асистенции. Борха Вале (58, 88) намали през втората част след подавания на Лукас Перес и Адриан, а в последните секунди руският национал Денис Черишев (90+2) оформи крайния резултат след пас на колумбиеца Карлос Бака. Така Виляреал събра 60 точки и се изкачи на пето място кръг преди края. Депортиво остава 18-и с 29 точки.

Атлетико (Мадрид) победи минимално с 1:0 при гостуването си на градския съперник Хетафе и си гарантира втората позиция в крайното класиране. Коке (8) бе автор на единствения гол в мача след асистенция на Антоан Гризман. В 77-ата минута Файр от домакините пропусна дузпа. След успеха си „дюшекчиите” са втори със 78 точки и 6 повече от градския съперник Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Хетафе е осми с 52 точки и има минимални шансове са се пребори за евроквота.

Валенсия пък победи като гост Жирона с 1:0 след попадение на Лусиано Вието (61). След този успех „прилепите” си остават четвърти със 70 точки и са сигурни участници в Шампионската лига, а в същото време изостават само на две точки от третия Реал. Каталунският тим е 11-и с 48 точки.

В други срещи от кръга без никакво значение Алавес срази у дома Атлетик (Билбао) с 3:1 и излезе 12-и с 47 точки, а Ейбар излъга гостуващия Лас Палмас с 1:0 и се изкачи до девета позиция с 50 точки.