Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне обясни след победата с 2:0 срещу Барселона в първата среща от 1/4-финалите на Шампионската лига, че е доволен от ефективността на тима си. На пресконференцията след успеха той беше помолен за коментар относно това, че футболистите му имаха само три удара във вратата на съперника, от които два попаднаха в мрежата: „Мога да ви разкажа хиляди истории за мачове, в които сме отправили 30 удара и не сме вкарали. Футболът е прекрасен, защото клиничното завършване е ключово. Тази вечер бяхме изключително клинични, докато други вечери - не“.

"Защитавахме се добре. Свършихме чудесна работа, като им пречихме да провеждат атаките си. С изключение на първите 15 минути, когато създадохме повече положения, но след това дойде моментът, който чакахме. Хулиан Алварес и Джулиано се разбираха добре, Сьорлот е готов за всичко, завърши атаката перфектно. Резултатът е добър, но съперникът със сигурност ще ни накара да страдаме във вторник", коментира 55-годишният аржентинец. 

"Смятам, че ще се справим с предизвикателството, защото си познавам играчите", подчерта Симеоне.