Скандална ситуация се случи в двубоя между Валядолид и Севиля от 34-ия кръг на испанската Ла Лига след решение на съдията Ортис Ариас в края на първото полувреме. Реферът даде добавено време от 4 минути, а с изтичането му домакините изпълниха корнер и топката бе избита извън наказателното поле. Игграч на Валядорид обаче стреля и шутът му бе блокиран, но Ескудеро се засили и с мощен удар изпрати топката в мрежата на гостите. В същото време Ариас вдигна ръка и даде сигнал за край на полувремето преди топката да пресече голлинията.

Домакините бяха бесни от съдийското решение, но това не промени нещата, а един от помощник-треньорите получи червен картон. В крайна сметка Севиля спечели с 3:0 след голове през втората част и се доближи на точка от седмата позиция.