Еспаньол победи Атлетик (Билбао) с 2:1 в мач от 30 кръг на Примера дивисион. Гостите от Билбао се класираха за четвъртфиналите на Лига Европа през седмицата, но днес явно отпаднаха физически и се предадоха в столицата на Каталуня. След поражението Атлетик (Билбао) остана на шесто място, даващо право на участие в Лига Европа, но преследвачът Селта може да го изпревари. Еспаньол пък се отдалечи на седем точки от зоната на изпадащите.

В 20-ата минута Хави Ерасо се разписа за 1:0 в полза на Билбао. През второто полувреме домакините осъществиха пълен обрат. В 54-ата минута появилият се като резерва Фелипе Кайседо спечели корнер. След последвалото центриране Папе Диоп насочи топката с глава за 1:1. Само три минути след това Кайседо получи пас отляво и вкара за 2:1. Нов гол на Кайседо в 71-ата минута не беше зачетен заради засада.