Севиля срази у дома Селта с 4:2 в мач от десетия кръг на испанската Ла Лига. Пет минути преди края резултатът бе равен, но андалусци стигнаха до така важната победа с късни попадения.

Домакините бяха по-добрият отбор на терена още от началото и поведоха с гол на Жул Кунде (5), но Яго Аспас (10) бързо изравни, а Нолито (36) направи обрата пълен. Все пак Юсеф Ен-Несири (45+3) възстанови равенството още почивкатас пробва изстрел, който обаче попадна право в центъра на вратата.

В края на срещата Серхио Ескудеро (85) и Мунир Ел Хадади (87) донесоха трите точки за андалусци. Те са седми след успеха с 13 точки.

След загубата си Селта остана на предпоследната 19-а позиция със 7.

ИСПАНИЯ, ЛА ЛИГА – 10 КРЪГ

Петък, 20 ноември
Осасуна – Уеска 1:1

0:1 Сандро Рамирес (5), 1:1 Давид Гарсия (68)

Събота, 21 ноември
Леванте – Елче 1:1

1:0 Мелеро (12), 1:1 Тете Моренте (64)

Виляреал – Реал (Мадрид) 1:1
0:1 Мариано Диас (2), 1:1 Жерард Морено (76-дузпа)

Севиля – Селта 4:2
1:0 Жул Кунде (5), 1:1 Яго Аспас (10), 1:2 Нолито (36), 2:2 Юсеф Ен-Несири (45+3), 3:2 Серхио Ескудеро (85), 4:2 Мунир Ел Хадади (87)

22:00 часа Атлетико (Мадрид) – Барселона