Леганес срази у дома Елче с 2:0 и завърши на върха в Ла Лига 2, завръщайки се в елитната Ла Лига след четири години пауза. Успехът за "краставичарите" дойде с попадения на Мигел де ла Фуенте и Хуан Крус през първото полувреме и така те събраха 74 точки на първото място.

Втори в крайното класиране остана Валядолид със 72 точки след загуба с 1:2 от Тенерифе на Канарските острови в последния кръг.

Ейбар завърши трети след успех срещу Овиедо в голов спектакъл, завършил 4:3 на „Мунисипал де Ипуруа“, с който събра 71 точки.

Четвъртата позиция е за Еспаньол, който завърши сезона с убедителен домакински успех с 4:0 над Картахена и 69 точки в актива си.

Спортинг Хихон също ще играе в плейофите за влизане в елита на Испания, след като събра 65 точки с победата си с 1:0 като гост на Елденсе.

Последното място в плейофите остана за Овиедо, който въпреки загубата от Ейбар, остана 6-и със 64 точки, колкото има и 7-ият Расинг Сантандер, който загуби от втория отбор на Виляреал с 0:1 като гост.