Леванте и Севиля завършиха 1:1 в мача помежду им от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите може повече да съжаляват, че не спечелиха трите точки. Андалусийци поведоха в 46-ата минута с гол на Люк де Йонг и направиха още няколко сериозни пропуска. В 54-ата минута  и попадение на Диего Карлош не бе зачетено заради фаул в атака.

В края Леванте натисна и първо в 85-ата минута Ернани проби и шутира към вратата, но в последния момент защитник изчисти пред голлинията. Две минути по-късно домакините изравниха след гол на Мирамон, след като топката рикошира в тялото на Диего Карлош и първоначално имаше съмнения за автогол.

Така тимът от Валенсия събра 35 точки и заема 12-о място в класирането. Севиля пък запазва третата си позиция с 51 точки, на 10 зад лидера Барселона и 8 след втория Реал (Мадрид) преди останалите срещи от кръга.