Атлетико Мадрид победи трудно с 1:0 пред собствена публика Селта Виго в мач от 35-ия кръг от първенството на Испания.

След близо четвърт час игра Родриго Рикелме стреля силно, но Висенте Гуаита се справи с опасността.

През втората част превъзходството беше поделено, като пропуски за гостите направиха Яго Аспас и Фран Белгран. В 76-ата минута Мемфис Депай беше близо до това да изведе Атлетико напред в резултата.

Шест минути преди края на редовното време точен шут на Родриго де Пол осигури успеха в полза на столичани.

Мадридчани са съвсем близо до ново участие в Шампионската лига, заемайки четвърто място във временното класиране в Примера дивисион със 70 точки. Селта остава на 16-та позиция с 34 спечелени точки.