Селта записа убедителен домакински успех с 4:1 над Депортиво (Ла Коруня) в мач от 9 кръг на Примера дивисион. Това беше втора поредна загуба за тима от „Риасор“, който е точно над зоната на изпадащите заради по-добра голова разлика.

Уго Мало откри резултата за Селта в 32-ата минута, но само пет минути по-късно Албентоса изравни. Яго Аспас възстанови преднината на домакините в 60-ата минута с точно изпълнение на дузпа.

В 78-ата минута Фабиан Ореяна се разписа за тима от Виго, а седем минути преди края на мача Аспас вкара втория си гол в мача след асистенция на Серхио Алварес.

С този успех Селта събра 13 точки и излезе на осмо място в класирането. Със същия актив, но с по-добра голова разлика Реал Сосиедад е седми. Депортиво е на 17-а позиция.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!