Валенсия спечели последната си среща от сезона в Примера срещу Депортиво Ла Коруня с 2:1. "Прилепите" грабнаха триумфа като домакин на "Местая".

Срещата започна с очакван натиск на Валенсия, които обаче поведе чак в 28-ата минута чрез Симоне Дзадза.

До края на полувремето нямаше по-интересни ситуации, като двата тима се оттеглиха при резултат 1:0.

През втората част отново "прилепите" бяха по-активният отбор и заслужено отбелязаха второ попадение в 77-ата минута чрез Гонсало Гуедеш.

Три минути по-късно Депор върна едно попадение, но то не бе достатъчно, тъй като срещата завърши при резултат 2:1.

Така Валенсия остана на 3 точки от третия Реал (Мадрид) със 73 пункта, а Депортиво изпадна още преди няколко кръга, като завърши с 29 точки на 18-о място.