Валенсия победи втородивизионния Спортинг Хихон с 4:0 и се класира за четвъртфиналите на Купата на Краля.

Всичко в срещата бе решено още през първата част, когато възпитаниците на Дженаро Гатузо се разписаха на цели три пъти.

Единсон Кавани даде аванс на Валенсия в 10-ата минута, а 11 по-късно Джъстин Клуйверт се възползва от подаване на Андре Алмейда и удвои аванса на гостите.

В 39-ата минута Кавани покачи попаденията на сметката си на две, реализирайки за 3:0 след асистенция на Самуел Лино.

Самият Лино също успя да се разпише. Той бе точен в 64-ата минута, а головото подаване осигури Уго Дуро.

Валенсия е третият четвъртфиналист за Кралската Купа след Реал Сосиедад и Севиля, които постигнаха минимални успехи с по 1:0 съответно над Майорка и Алавес.