Валенсия надви градския съперник Леванте с 3:1 в среща от 32-ия кръг на испанската Примера дивисион и се доближиха на три точки от четвъртата позиция, заемана от Севиля и даваща право на участие в Шампионската лига.

Санти Мина (2, 63) реализира два гола за успеха на домакините, а първият от тях бе след асистенция на другия голмайстор за Валенсия в тази среща Гонсало Гуедеш (57). Минута след неговия гол пък Карлос Солер си вкара автогол в полза на гостите.

След победата си Валенсия остава шести с 49 точки и е на 2 зад петия Хетафе и 3 след четвъртия Севиля. Леванте заема 16-о място с 33 точки.

По-рано днес в други срещи от кръга Валядолид и Хетафе завършиха 2:2, Атлетик (Билбао) надви Райо Валекано с 3:2 в изключителен спектакъл, а Реал Сосиедад направи 1:1 с Ейбар.