Валенсия разби у дома втородивизионния Сарагоса с 4:1 и с общ резултат 6:1 се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Краля. „Прилепите” бяха спечелили първата среща с 2:0 в Сарагоса, а на реванша отново доминираха тотално и стигнаха до убедителния си успех с голове на Санти Мина (28, 59), Роберт Ибанес (68) и Рубен Везо (86). Жорже Помбо (87) само вкара почетен гол за гостите след пас на Хави Рос.

В друг реванш от 1/16-финалите Бетис изненадващо загуби от гостуващия втородивизионен Кадис с 3:5 и отпадна от надпреварата с общ резултат 5:6. Тимът от Севиля бе спечелил с 2:1 като гост в първия мач, но на реванша рано изоставаше в резултата, след като Давид Барал (3) се разписа след асистенция на Абдулах. Рияд Будебуз (8) бързо изравни, но Дани Ромера (18) пак даде аванс на гостите след пас на Траоре. Кристиан Тейо (24) изравни за 2:2 след подаване на Виктор Самараса, но Айтор Гарсия (26-дузпа) бързо възстанови преднината на Кадис от един гол, а още преди почивката Дани Ромера (41) вкара второ попадение в мача и направи резултата 2:4. През втората част Кристиан Тейо (64) също се разписа за втори път в срещата и намали на 3:4 след асистенция на Будебуз. Черногорецът Иван Кецойевич (78) обаче сложи точка на спора след пас на Салви. Така Кадис продължи към 1/8-финалите на турнира.