Валенсия успя да победи Леганес като гост в мач от 30-ия кръг на Примера. Единственото попадение в срещата бе дело на Родриго, който се разписа в 62-ата минута.

Началото на мача бе добро за домакините, които на няколко пъти можеха да открият резултата, но с пропуски се отчетоха Габриел и Нордин Амрабат.

Постепенно Валенсия изравни играта, но до по-сериозни ситуации не се стига, а двата тима се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

През второто полувреме "прилепите" определено бяха по-добри, като съумяха да открият в 62-ата минута, когато се разписа Родриго след самостоятелна акция пред наказателното поле на "краставичарите" - 1:0.

В последните минути на срещата Леганес опита да изравни, но Валенсия успя да задържи крехката си преднина, за да триумфира в срещата.

След този успех "прилепите" остават 4-и с 62 точки, а "краставичарите" са на четиринадесето място с 36 пункта.