Основният преследвач на Барселона от началото на сезона Валенсия допусна първа загуба за тази кампания, след като падна с 0:1 при визитата си на Хетафе в среща от 14-ия кръг на Примера дивисион.

“Прилепите” играха с човек повече над 60 минути, след като Мауро Арамбари беше изгонен още в 26-ата минута за нарушение срещу Мартин Монтоя, след което получи втори жълт и съответни червен картон. Въпреки това домакините играха героично и стигнаха до успеха с гол на Маркел Бергара (66) с шут от средна дистанция. Топката се отби в крака на Габриел Паулища и излъга още повече вратаря.

В 74-ата минута Парехо от гостите нямаше късмет и уцели гредата след изпълнение от пряк свободен удар. В последната 90-а минута Габриел получи шанс за изравнителен гол, но силният му удар от средна дистанция прати топката встрани от вратата.

След успеха си Хетафе е осми с 19 точки. Валенсия остава на втора позиция с 31 точки и на 5 след Барселона.