Тимът от едноименното мадридско предградие Хетафе разби у дома Валенсия с 3:0 в среща от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на третата позиция.

Домакините имаха предимство още през първата част, в която обаче до гол така и не се стигна в нито една от двете врати. „Прилепите“ не успяха да отправят нито един точен удар през целия мач.

След почивката Хорхе Молина (58, 67) блесна с две попадения, а Хайме Мата (87) добави още един гол за категоричния успех на Хетафе. От 78-ата минута гостите играха в намален състав, след като Алесандро Флоренци бе изгонен с директен червен картон.

Така Хетафе събра 42 точки и остава трети с 3 аванс пред Севиля и на 4 зад Барселона. Валенсия е на пета позиция с 37 точки преди останалите срещи от кръга.