Ейбар победи у дома Валенсия с минималното 1:0 в среща от втория кръг на испанската Примера дивисион. Това бе второ поредно поражение за „прилепите” този сезон. Победният гол за домакините реализира Педро Леон (62).

Гостите направиха няколко сериозни пропуска през първата част, като от изгодни положения не успяха да се разпишат последователно Родриго Морено и Санти Мина. Антонио Луна пък бе близо до гола за домакините в 17-ата минута, когато топката почти облиза страничната греда.

След почивката в 49-ата минута Родриго опита ефектна задна ножица след корнер, но без успех. В 60-ата минута домакините получиха дузпа, след като Абденур игра ръка след центриране на Хосе Гая. Педро Леон не успя да вкара от бялата точка, но при добавката не сгреши и опъна мрежата, вкарвайки победния гол за баските. До края на мача опитите на гостите за изравнителен гол не се оказаха успешни.

След загубата Валенсия остава на дъното без спечелена точка. Ейбар е осми с 3 точки преди другите срещи от кръга.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!