Валенсия разби като гост последния Уеска с 6:2 в мач от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така „прилепите“ спряха серия от три загуби във всички турнири и загряха за полуфиналния реванш в Лига Европа срещу Арсенал идния четвъртък на „Местая“, имайки да наваксват пасив след 1:3 в Лондон.

Датският халф Даниел Вас (2) рано изведе гостите напред в резултата, а до 40-ата минута те вече имаха аванс от пет гола. Родриго (16) удвои аванса им, а асистиралият му Санти Мина (20, 32) се разписа след това два пъти преди Ечейта да си вкара автогол пет минути преди почивката.

През втората част и Родриго (51) вкара втори гол след нов пас на Санти Мина. Последва отпускане в редиците на „прилепите“ и домакините върнаха два попадения чрез Гонсало Мелеро (66) и Алекс Гаяр (90+2), които оформиха крайния резултат.

След успеха си Валенсия излезе пети с 55 точки и на три зад четвъртия Хетафе. Уеска е на дъното с 30 точки.