Виляреал победи у дома Еспаньол с 2:0 в среща от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на шестата позиция във временното класиране.

Преди мача домакините излязоха с фланелки в подкрепа на Серхио Асенхо, който няма да играе до края на сезона поради контузия.

Още във втората минута Седрик Бакамбу притесни вратаря на гостите Диего Лопес, който хвана топката. Колегата му на отсрещната врата Андрес Фернандес пък на два пъти спаси удари на Пабло Пиати. В 21-ата Морено от гостите прати топката в мрежата, но при отсъдено нарушение в нападение. Четири минути по-късно съдията Де Бургос Бенгоечея назначи двоен удар, след като Диего Лопес улови топката при пас от свой съотборник. "Жълтата подводница” обаче не се възползва и Роберто Солдадо шутира в стената.

В самия край на първата част Роберто Сориано (45) даде преднина на домакините, след като бе оставен непокрит и получи извеждащ пас от Марио Гаспар.

През втората част в 76-ата минута Ману Тригерос от домакините тресна напречната греда след пряк свободен удар. Четири минути по-късно Диего Лопес спаси след изстрел на Тригерос, но при добавката Седрик Бакамбу шутира към близкия ъгъл, топката се удари в гредата, а след това във вратаря Диего Лопес и се стигна до автогол за крайното 2:0.

След победата си Виляреал остава шести с 45 точки. Еспаньол е девети с 36 точки.