Виляреал загуби у дома от Реал Сосиедад с 1:2 на старта на новия сезон в испанската Примера дивисион. Сантиаго Касорла изигра първи мач като титуляр за „жълтата подводница“ от 19 октомври 2016 година, когато се изправи срещу Лудогорец.

Новото попълнение Жерард Морено (16) откри резултата с удар в близкия ъгъл, а две минути след това Марио Гаспар пропусна чудесна възможност да удвои аванса на домакините.

Вилиан Жозе (40) изравни още преди почивката след грешка на Фунес Мори, а след почивката отбраната на домакините направи нов подарък за баските. Алваро Гонсалес даде топката на Микел Оярсабал и той я продължи към Хуанми (71), който вкара красиво попадение с помощта на гредата за пълния обрат – 1:2. Две минути след това Санти Касорла напусна терена под аплодисментите на публиката, а на негово място се появи Ману Tригерос.

До края на мача Виляреал така и не успя да създаде възможности за изравнителен гол пред противниковата врата.