Виляреал и Барселона завършиха зрелищно 2:2 на „Ел Мадригал” в мача си от 30-ия кръг на испанската Примера дивисион. Така каталунците продължиха феноменалната си серия до 39 мача без поражение във всички турнири – 32 победи и 7 равенства. Иван Ракитич (20) и Неймар (41-дузпа), заблудил съдията при падането си в наказателното поле за дузпата, дадоха сериозна преднина на гостите, а Седрик Бакамбу (57) и автогол на Жереми Матийо в 63-ата минута оформиха крайния резултат. Така Виляреал спря сериите на Барса от 9 поредни победи във всички турнири и 12 поредни успеха само в Примера дивисион.

„Жълтата подводница” започна вихрено и след 40 секунди можеше да води в резултата, но след удар с глава на Ману Трегерос топката срещна дясната греда, а след това вратарят Клаудио Браво я улови.

В 20-ата минута Меси центрира от фал, а топката попадна в Иван Ракитич, който я насочи във вратата за 0:1. Осем минути по-късно Неймар падна артистично в наказателното поле на домакините, но не получи дузпа.

В 41-ата минута все пак Неймар реализира от дузпа за 0:2. Бразилецът този път успя да заблуди съдията с падането си в наказателното поле, тъй като повторенията показаха, че Асенхо е играл с топката и реферът Санчес Мартинес очевидно ощети Виляреал. Малко по-рано съдията трябваше да изгони Жерар Пике с втори жълт картон за игра с ръка, но не го направи.

След почивката в 54-ата минута Жорди Алба спъна Солдадо на границата на наказателното поле, а след изпълнението на свободния удар топката се отби от гредата. Три минути по-късно Денис Суарес шутира ниско, Клаудио Браво изби, а Седрик Бакамбу направи добавка и намали на 1:2.

В 63-ата минута при изпълнение  на корнер Жереми Матийо си вкара автогол за 2:2. Осем минути по-късно Ракитич имаше възможност отново да даде преднина на гостите, но вратарят на домакините Серхио Асенхо отрази удара на хърватина. До края на мача нито домакините, нито каталунците успяха да стигнат до победно попадение.

След равенството Барселона остава убедителен лидер със 76 точки и 9 пред Атлетико (Мадрид), а Виляреал е четвърти с 54 точки.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!