Реал Сосиедад и Атлетик Билбао завършиха 1:1 в баското дерби от 12-ия кръг на Ла Лига.

Домакините от Сан Себастиан водеха в резултата от 58-ата минута, когато Александър Исак се разписа от дузпа, но в първата минута на добавеното време Икер Муниаин изравни от пряк свободен удар. Вратарят Алекс Ремиро можеше да спаси, но се намеси изключително лошо и топката се хлъзна от ръцете му за изравнителния гол на "лъвовете" от Билбао.

След ремито Реал Сосиедад все пак събра 25 точки и се изкачи на върха във временното класиране, но е с мач повече от втория Реал (Мадрид), който има 24 пункта. Атлетик е на осмата позиция с 18 точки.

В друга среща от кръга по-рано Хетафе надви Еспаньол с 2:1 и записа първа победа за сезона, но въпреки това остава последен с едва 6 точки. "Папагалчетата" пък са 11-и с 14 точки и само на 2 зад градския съперник Барселона.