Жирона прекрати серията си от три мача без успех в испанската Ла Лига с победа с 2:1 срещу Еспаньол, с което "бяло-червените" се изкачиха на десето място в класирането.

Жирона е с 34 точки и седем повече от Еспаньол, който води с една на намиращия се под чертата Валенсия.

Първото полувреме остана без голове, но Арнау Мартинес даде преднина на домакините от Жирона осем минути след началото на второто. Мартин Брайтуайт изпревари защитник при центриране и изравни за 1:1 в 74-та минута, а Еспаньол остана с човек по-малко десет по-късно заради директен червен картон на Серхи Гомес.

Жирона се възползва от численото си предимство и ветеранът Кристиан Стуани се разписа от дузпа в 88-та минута за крайното 2:1.

Еспаньол вече е с четири поредни загуби в Ла Лига.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!