Виляреал продължава срива в своето представяне. В мач от 13 кръг на Примера дивисион „жълтата подводница“ претърпя домакинско поражение с 0:2 от Алавес. Това е второ поредно поражение в първенството за тима на Фран Ескриба, а като цяло тимът от „Ел Мадригал“ спечели само един от последните си шест мача във всичги турнири.

Алавес реши изхода на двубоя още в първите 20 минути. Ибай Гомес даде аванс на гостите в осмата минута, когато беше точен при добавката на удар с глава на Дейверсон, отбил се от десния страничен стълб на вратата на Серхио Асенхо. Виктор Карамара удвои в 17-ата минута. Той се възползва от грешка на Матео Мусакио, който не успя да овладее топката в наказателното поле.

С този успех Алавес събра 16 точки и вече се намира на 13-о място в класирането, на седем точки пред зоната на изпадащите. Виляреал е четвърти с 22 пункта, но със същия актив са Реал Сосиедад и Атлетико (Мадрид), които имат мач по-малко.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!