Виляреал се опита да направи сензационен обрат у дома и все пак загуби с 2:3 от Селта в зрелищен сблъсък от 15-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Галисийците от Виго поведоха в края на първата част с гол на новата си звезда Брайс Мендес (44) след асистенция  на Яго Аспас. Малко след почивката Окай Йокушлу (49) удвои аванса на гостите след пас на Брайс Мендес, който асистира и две минути по-късно на Макси Гомес (51), направил разликата класическа. В самия край колумбийският нападател Карлос Бака (83, 87) върна два гола след подавания на Санти Касорла и Марио Гаспар, но „жълтата подводница“ не успя да стигна дори до частичен обрат и да измъкне точката. В добавеното време след удар Морено топката се удари в гредата.

След поражението Виляреал остава 17-и, точно над опасната зона с 14 точки и 3 повече от 18-ия Атлетик (Билбао), който е с мач по-малко. Селта заема десета позиция с 20 точки.