Елче изтърва два гола аванс и загуби с 2:3 у дома от Бетис в първия мач от 23-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините поведоха рано с гол на Фидел (7-дузпа), а скоро след това Лукас Бойе (9) удвои преднината им, която се запази и до края на първата част.

След почивката в 57-ата минута Лисандро Магалан бе изгонен с директен червен картон и домакините останаха в намален състав. Секунди по-късно и неговият съотборник Папе Шейк получи червен картон на резервната скамайка.

Борха Иглесиас (65-дузпа) намали изоставането на гостите, а малко след това Хуан Миранда (68) изравни след пас на Гуардадо. С човек повече на терена Бетис натисна и в 88-ата минута Борха Иглесиас пропусна дузпа. Гостите обаче получиха нов наказателен удар в последните секунди и този път Вилиан Жозе (90+5-дузпа) им донесе трите точки.

След успеха Бетис излезе пети с 40 точки. Елче остава твърдо последен с едва 9 точки и е на 11 от спасителната 17-а позиция.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!