Втородивизионният Алмерия и Виляреал сътвориха истинско зрелище и завършиха 3:3 в първия си мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля.

Всички шест попадения бяха реализирани през втората част. Домакините поведоха с гол на Чема Нунес (52-дузпа), но „жълтата подводница“ направи пълен обрат с три поредни попадения. Санти Касорла (68) изравни, а в 78-ата минута Франсиско Кайехон си вкара автогол. Самуел Чуквуезе (83) даде комфортен аванс на гостите, а Алмерия все пак запази надежди за реванша след голове на Секу Гасама (86, 90+1).

В същото време друг тим от Сегунда дивисион Кадис надви у дома елитния Еспаньол с 2:1 и взе минимална преднина преди реванша. Трите попадения паднаха през първата част. Домакините поведоха с ранен гол на Деян Лекич (1), но Хави Пулидо (36) изравни за „папагалчетата“. Карим Азамум (41) вкара втори гол и донесе успеха за Кадис.

Реваншите и на двете срещи са на 5 декември.