Барселона се провали за пореден път в битката за титлата, след като завърши зрелищно 3:3 при гостуването си на Леванте на „Суидад де Валенсия“ в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците доминираха в началото и взеха комфортна преднина от два гола, дело на Лионел Меси (25) с удар от движение и Педри (34) след пас на Усман Дембеле.

Домакините се активизираха след почивката и в рамките на само две минути изравниха чрез Мелеро (57) и Моралес (59), възползвали се от подавания на Мирамон и Роже Марти.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Усман Дембеле (64) бързо изведе гостите отново напред в резултата, но тимът от Валенсия не се предаде и пак изравни, като автор на попадението бе Серхио Леон (83) след асистенция на Тоньо.

След равенството Барса излезе на втора позиция със 76 точки и една повече от Реал (Мадрид), който е с мач по-малко и в четвъртък гостува на Гранада. Каталунците изостават на точка от Атлетико (Мадрид), който приема Реал Сосиедад в сряда вечер. Леванте е 13-и с 40 точки.