Лас Палмас и Селта изиграха зрелищен мач, в който не беше излъчен победител - 3:3. Галисийци поведоха с три гола в срещата от 10-ия кръг на шампионата в Испания, но не съумяха да вземат трите точки. Играчите на Лас Палмас се представиха блестящо през второто полувреме и за радост на феновете си стигнаха до точката.

В 6-ата минута датчанинът Даниел Вас даде преднина на Селта. Яго Аспас удвои в 14-та минута, а в 21-ата отново Аспас бе точен, за да се стигне до класическата преднина на гостите.

Лас Палмас намали изоставането в 52-ата минута чрез Педро Бигас.

Селта остана с човек по-малко в 65-ата минута, когато Серхи Гомес бе изгонен за втори жълт картон. Джонатан Виера реализира дузпата за 2:3, а Кевин-Принс Боатенг изравни резултата в 68-ата минута.

В добавеното време Селта изпусна отличен шанс, когато след удара на Марсело Диас топката срещна напречната греда.

Галисийци са девети в класирането с 14 точки, а Лас Палмас е десети с 13.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!