Неостаряващият Фабио Куалярела вкара два гола за успеха на Сампдория с 2:1 при визитата на СПАЛ в среща от 26-ия кръг на италианската Серия „А“ и изравни звездата на Ювентус Кристиано Роналдо на върха в голмайсторската листа – по 19 попадения.

36-годишният нападател на „моряците“ откри резултата още в 4-ата минута, когато след центриране на Бартош Бережински успя да засече атрактивно с ножичен удар, а в 11-ата минута се разписа след центриране на Карол Линети. Куалерела имаше шансове да оформи и хеттрик, но съумя да го направи.

Домакините вкараха гол в 60-ата минута чрез Серджо Флокари, но след консултация с ВАР съдията Фабрицио Паскуа отмени гола заради засада. СПАЛ все пак реализира, но едва в четвъртата минута от добавеното време, когато точен бе Ясмин Куртич след перфектно изпълнение от пряк свободен удар. В последните секунди Тиаго Ционек от домакините бе изгонен с директен червен картон.

След успеха си Сампдория е на осмо място с 39 точки. СПАЛ е на 16-а позиция с 23 точки и на 5 над опасната зона.

В другите мачове от неделния следобед Дженоа и Фрозиноне завършиха 0:0, а Удинезе победи Болоня с 2:1.