Българският национал Андреа Христов изигра пълни 90 минути за новия си италиански тим Козенца при равенството 1:1 в гостуването на Читадела, като се отчете с асистенция.

Козенца поведе в резултата в 16-ата минута, когато Андреа Христов подаде към Джузепе Казо и той реализира първия гол в мача. Малко преди края на първото полувреме обаче Оконокво успя да изравни (1:1).

През втората част и двата тима имаха своите възможности, но до нов гол не се стигна. В 80-ата минута Читадела остана с човек по-малко след червен картон на Кастрати.

Козенца продължава да бъда в опасната зона на изпадащите отбори, като изостава на цели 5 точки от Спал, докато Читадела е на 9-та позиция.

Това бе втори мач за българския бранител в Серия "Б", като в първия му неговият отбор допусна загуба с 1:3 от Асколи.