Българският национал Валентин Антов изгледа от пейката изразителната победа с 3:0 на новия си отбор Болоня срещу Парма. Юношата на ЦСКА беше резерва в гостуването от 21-ия кръг на Серия "А", но не се появи в игра. Треньорът Славиша Михайлович извърши позволените пет смени, но не даде шанс на Антов, който се присъедини към Болоня по-рано през седмицата.

Ценните за Болоня три точки дойдоха след два гола на Муса Бароу - в 15-ата и 33-ата минута, и на резервата Рикардо Орсолини, който отбеляза във втората минута на добавеното време.

Oтборът на Антов събра 23 точки и се изкачи на 13-ото място във временното класиране, докато Парма е предпоследен (на 19-ата позиция) с 13 точки.

Следващият мач на Болоня е домакинство на Беневенто - на 12 февруари от 21:45 часа.

Съставът на Болоня от победата над Парма: Скорупски, Томиясу, Данило, Сумаро, Дийкс, Сванберг (66-Домингес), Шутен (88-Поли), Сориано, Сансоне (66-Винято), Олсен (66-Орсолини), Бароу (82-Паласио)

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"