Монца победи Емполи с 2:1 като домакин в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия "А". Българинът Валентин Антов бе на резервната скамейка за домакините, но не влезе в игра.

Мартин Сатриано вкара топката във вратата на Монца в десетата минута на двубоя, но след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж – ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Футболистите на Монца поведоха в 19-ата минута с попадение на 28-годишния нападател Патрик Чурия. Изстрел на Чурия в 44-ата минута бе отразен от вратаря на Емполи Самуеле Перисан.

Гостите изравниха в 51-ата минута чрез уругваеца Сатриано, който вкара с глава от близко разстояние, но в 67-ата Армандо Ицо отново даде аванс на домакините с гол за 2:1.

След две поредни поражения, Монца спечели 3 точки, в които се изкачи на девето място във временното класиране в Серия А с 32 точки. Тимът на Емполи остава на 13-а позиция с 28 точки към момента и вече шест срещи няма победа в шампионата.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!