Българският национал Валентин Антов изигра цял мач като титуляр Кремонезе при успеха с 1:0 в гостуването на Модена от 28-ия кръг на италианската Серия "Б".

Родният защитник беше най-добрият футболист на терена според специализирания сайт SofaScore, като още във втората минута спаси отбора си от попадение, изчиствайки топката от голлинията при удар на Еторе Йоци. Антов се отчете с четири изчиствания, три блокирани изстрела, едно пресечено подаване, два успешни шпагата, седем спечелени единоборства от 13 възможни, 89% успеваемост на подаванията и един ключов пас.

„Гриджоросите“ останаха с човек по малко на терена след директен червен картон на Денис Йонсен в 84-тата минута заради негово агресивно поведение. Въпреки това те успяха да отбележат победен гол в последните секунди на добавеното време, когато Матео Бианкети се разписа с глава при центриране от фал.

В по-ранен мач от кръга друг роден национал Петко Христов бе титуляр за Специя при равенството 1:1 в гостуването на Бари и остана на терена до самия край. Алеш Матею беше точен за „орлетата“ в 50-ата минута, а шест по-късно Джузепе Сибили отбеляза попадението за „петлите“.

След успеха си Кремонезе запази втората си позиция в класирането с актив от 53 точки, а Специя с Петко Христов е в зоната на изпадащите и по-точно на 18-ото място с 27 пункта. Модена е на осмата позиция с 36 точки, а Бари заема 13-ото място с 34 пункта.

Българският защитник Димо Кръстев пък остана на пейката при домакинската загуба на неговия Фералписало с 1:3 от Сампдория.