Тимът на Валентин Антов - Монца победи този на Андрей Гълъбинов - Реджина с 1:0 във второто българко дерби от кръга в италианската Серия "Б".

Бившият защитник на ЦСКА остана резерва през целия мач, докато нападателят се появи в игра за гостите в 75-ата минута, но не успя да се разпише.

Дани Мота реализира единственото попадение в 52-ата минута на мача. Победата на “бианкоросите” можеше да бъде и по-убедителна, но гол на Лука Мацители беше отменен от ВАР в 65-ата минута.

Реджина вече 8 мача няма победа и заема 14-ото място в класирането с 23 точки, докато Монца е на пето място с 35.

По-рано днес Асколи с Атанас Илиев победи Козенца с Андреа Христов с 3:1, като бившият нападател на Ботев (Пловдив) оформи резултата четири минути преди края.