Астън Вила победи Лацио с класическото 3:0 в контролна среща, играна в САЩ. Бирмингамци сложиха край на победната серия на "орлите" в летните контроли до момента.

Англичаните можеха да открият резултата още в 14-тата минута, когато получиха дузпа за нарушение на Алесио Романьоли срещу Бубакар Камара. Вратарят Проведел обаче спаси удара на Оли Уоткинс.

Нападателят се реваншира в 36-ата минута, когато нахлу в наказателното поле отляво, направи финт и стреля във вратата за 1:0.

2:0 в 58-ата минута направи Джон Макгин с диагонален шут от линията на голямото наказателно поле.

Крайното 3:0 стана реалност след автогол. Заби си го Марио Фуентес в 85-ата минута, който засече топката в собствената си врата след остро центриране отляво на Себ Ревън.

Следващата проверка на Астън Вила е срещу Валенсия на 5 август, а Лацио ще играе с Жирона на 6 август.