Аталанта, Милан и Сампдория записаха победи в мачовете си от 35-ия кръг на италианската Серия “А” и продължават битката за шестото място, даващо право на участие в Лига Европа.

Аталанта срази у дома Дженоа с 3:1. От резервната скамейка на гостите мача изгледа българският национал Андрей Гълъбинов. Муса Бароу (16), асистиралият му Бриан Кристанте (22) след пас на Алехандро Гомес и Йосип Иличич (74) след подаване на Хабебур вкараха головете за успеха на бергамаските, които остават шести с 58 точки. Мигел Велосо се разписа за „грифоните”, които са 11-и с 41 точки.

Милан спечели с 2:1 при визитата си на Болоня след попадения на Хакан Чалханоглу (34) и Джакомо Бонавентура (45+1) и остава седми с 57 точки. Себастиен Де Майо (74) вкара гола за домакините, които запазват 12-ата си позиция с 39 точки.

Сампдория пък разби гостуващия Каляри с 4:1. Денис Прает (7), асистиралият му Фабио Куалиарела (26), пропуснал и дузпа в 42-ата минута, Давид Ковнацки (45+4) и Гастон Рамирес (87) реализираха головете за „моряците”, които остават осми с 54 точки. Леонардо Паволети (49) вкара попадението за гостите от Сардиния, които завършиха мача в намален състав, след като в 77-ата минута Лука Чигарини бе изгонен с втори жълт картон. Каляри е 16-и с 33 точки и само на две пред опасната зона.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"