Аталанта надви у дома 10 от Милан с 3:2 в зрелищен мач от 15-ия кръг на италианската Серия „А“.

Адемола Луукман (38) даде аванс на домакините след пас на Коопмайнер, но в добавеното време на първата част Оливие Жиру (45+3) изравни, възползвайки се от асистенция на Флоренци.

След почивката отново Адемола Луукман (55) изведе бергамаските напред в резултата след подаване на Де Кетелаере, но Лука Йович (80) успя да направи резултата 2:2 след пас на Пулишич.

В първата минута от добавеното време Давиде Калабрия от гостите бе изгонен с втори жълт и червен картон, а четири минути след това Луис Муриел (90+5) донесе трите точки на домакините.

След успеха си Аталанта излезе на шеста позиция с 23 точки. Милан остава трети с 29 пункта и на 6 зад градския съперник Интер, който по-късно приема Удинезе.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!