Аталанта победи с минималното 1:0 Наполи в мач от 7 кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение реализира Андреа Петаня още в 9-ата минута. Това бе първа загуба за Наполи от началото на сезона, който остава на второ място, но вече на 4 точки от лидера Ювентус. След успеха Аталанта е в средата на класирането.

-----------------------------------------------------------

В друг мач от кръга Дженоа победи също с 1:0 като гост Болоня. Двубоят ще се запомни повече с картоните, които раздаде съдията Фабио Мареска. Реферът показа 7 жълти и 3 червени картона. В 44-ата минута Даниеле Галсталдело от Болоня бе изгонен за втори жълт картон. В 85-ата минута и гостите останаха в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Сантяго Джентилети. Две минути след това обаче Блерим Джемайли от Болоня получи директен червен картон. Джоване Симеоне вкара единственото попадение за Дженоа в 77-ата минута.