Аталанта записа седми пореден мач без загуба в Серия "А", след като в мач от 35 кръг направи 1:1 като гост на Удинезе. За тима от Бергамо това е второ последователно равенство и общо четвърто за последните пет срещи, но пък спечелената точка е важна в битката за участие в евротурнирите.

Браян Кристанте даде аванс на гостите четири минути преди почивката, когато с глава на близката греда засече центриране на Алехандро Гомес от корнер. Стипе Перица изравни седем минути след началото на второто полувреме. Той беше точен при добавката, след като вратарят Етрит Бериша изби първия му удар.

С това равенство Аталанта събра 65 точки и заема петото място в класирането, като има пет точки аванс пред Милан, който е с мач по-малко. В следващия кръг „росонерите“ гостуват в Бергамо. Удинезе е на 11-а позиция с 44 точки.