След три поредни шампионатни победи Милан прекъсна серията си и завърши 1:1 у дома с Аталанта в първия мач от 36-ия кръг на италианската Серия „А“.

Хакан Чалханоглу (14) изведе „росонерите“ напред в резултата, а в 26-ата минута Малиновский пропусна дузпа за гостите. Те все пак изравниха скоро след това с гол на Дуван Сапата (34).

До края на полувремето и през втората част нито един от съперниците не успя да реализира някое от положенията си. Така логично се стигна до подялба на по една точка.

След равенството Аталанта остава на второ място със 75 точки и 2 повече от Интер, който е с мач по-малко. Милан заема шеста позиция с 60 точки и една по-малко от петия Рома и с 4 аванс пред седмия Наполи, който не е изиграл мача си със Сасуоло от този кръг.