Аталанта обърна и разби последния Салернитана с 4:1 на свой терен в мач от 16-ия кръг в италианската Серия "А".

Лоренцо Пирола даде аванс на гостите в 10-ата минута. Бергамаските обаче стигнаха до пълния обрат в рамките на 5 минути в началото на второто полувреме, след като Луис Муриел реализира в 47-ата, а Марио Пашалич вкара втори за Аталанта в 52-рата минута.

Шарл де Кетеларе вкара третия гол за бергамаските в 83-ата минута, а шест по-късно и Алексей Миранчук записа името си сред голмайсторите за домакините.

След този успех воденият от Джан Пиеро Гасперини тим има 26 точки в актива си, заемайки 7-мо място във временното класиране, докато Салернита продължава да бъде на дъното на таблицата в Серия А с едва 8 точки.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!